Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia karwinskyana

Menší až středně velká epifytní rostlina stříbřito šedě ojíněná trichomy.

Dobře odnožuje a snáší světlé místo s občasným přísuškem.. je velmi odolná.

Díky své nenáročnosti a velké odolnosti se výborně hodí i pro začínající pěstitele.

Její růst se pohybuje lehce přes 10 cm.

Výhodná cena.

Všem registrovaným jsou poskytnuty množstevní slevy až 15%.

 

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
155 Kč –12 % 135 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…
Tillandsia karwinskyana
Novinka Tip
155 Kč –12 %

Tento druh epifytní rostliny je endemický v Mexiku.  Pochází z velmi nehostinných částí vysokých hor mexických států San Luis Potosí a Nuevo Leon.

Tedy se hodí ne jen pro začínající pěstitele, ale pro ty všechny, kteří nemají času nazbyt.

Dorůstá něco málo přes 10 cm.. je to menší až středně velká rostlina.

Je složen z mnoha listů, které jsou ojíněné stříbřitě šedě trichomy. Květ má bílý a trubkovitý, nerozvíjí se a je na nádherně tmavě nachově až fialovočerveném stonku.. se žlutými prašníky na tenkých ,,nitkách".

Pěstuje se opravdu velmi snadno, jedná se o nenáročnou rostlinu. Snáší výborně teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech, ale nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Zpět do obchodu