Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Kudlanka Hymenopus coronatus

Původ této kudlanky je v tropických oblastech deštných pralesů jihovýchodní Asie.

Tato kudlanka díky svému nádhernému vzhledu patří mezi ty nejexotičtější a nejžádanější druhy známé také pod názvem kudlanka orchidejová. S českým názvem kudlanka korunková.

Samičky jsou menšího až středního vzrůstu a samečci jsou až o polovinu menší.

Samičky dorůstají zhruba 6-7 cm. Samečci pak pouze kolem 3 cm.

Tento druh kudlanky vyžaduje vyšší teplotu a vlhkost (více v popisu).

Kudlanky byly rychle vyprodány, ale snažíme se je pro vás co nejdříve doplnit.

Páry a tria od L2 za výhodnější ceny.

Trio = 1x samice + 2x samec

I zde jsou pro zaregistrované možné množstevní slevy až 15%.

Počet svleků
Pohlaví / Pár / Trio
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na dotaz
500 Kč
Kategorie: Kudlanky

Tato kudlanka je menšího až středního vzrůstu, samičky mají délku okolo 7 cm a samečci jsou až o polovinu menší, jen 3 cm. Původem v tropických oblastech deštných pralesů jihovýchodní Asie.

Samičky mají zpravidla 9 svleků a samečci jen 7.

Je to velmi atraktivní druh kudlanky, který napodobuje svým vzezřením části květu orchidejí.

Tyto kudlanky chováme při teplotě 27-28°C s nočním poklesem a vlhkostí zhruba od 60% do 80%, kdy bez problému dobře snášejí i krátkodobé poklesy vlhkosti a teploty. Teplotu lze zvýšit například rozsvícením lampičky nad ubikací kudlanky, tedy žádná věda a tudíž se nemusí bát ani chovatelé začátečníci.

I když vyžadují zvýšenou vlhkost, tak pozor na přemokření! Také je důležité, aby byla jejich ubikace dobře větraná!

V případě, že chceme tyto kudlanky pářit, je důležité brzdit růst samečků, kdy je chováme v o něco nižších teplotách a to 23-25°C, jelikož mají o dva svleky méně a nemuseli by se ,,sejít" posledním svlekem se samičkou. Také je dobré je méně krmit než samičky.. tím se také brzdí jejich růst.

Důležité je těmto kudlankám udržovat čisté prostředí bez plísní.

Samičky se mohou dožít od posledního adultního (dospělostního) svleku přes osm měsíců.. někdy i více.. a samečci čtyři až šest.

Jako jedna z mála kudlanek samic, mohou tak trochu létat, ale spíše v případě nebezpečí, jelikož jsou poměrně těžké. Samečci, kteří jsou o hodně lehčí potřebují hlavně létat vzhledem k nutnosti rozmnožování a jsou to určitě o hodně lepší letci. Samozřejmě se létání týká až dospělých, jelikož dříve nemají křídla, jako všechny druhy kudlanek.

Krmíme je nejlépe různými druhy much a ty nejmenší nymfy kudlanek krmíme octomilkami. Lze jim předkládat i šváby Shelfordella tartara a to podle jejich velikosti. Nedoporučuje se tyto kudlanky krmit cvrčky, jelikož jsou náchylní k plísni a infekcím. Ale dle našich zkušeností, kdy jsme tyto kudlanky krmili již opakovaně cvrčky, neměli jsme zatím žádný problém. A je již na každém chovateli, zda to vnímá jako potencionální riziko nebo je s tím v pohodě.

V nabídce také páry a tria za výhodnější ceny.

Množstevní slevy až 15% pro zaregistrované.

 

Zpět do obchodu