Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Střední mouchy kelímek

Středně velké mouchy (larvy/kukly) v kelímku s živnou směsí.

Bzučivka zelená (Lucilia sericata).

Lepší alternativa.. nazývaná MUŠÍ FARMA.

Všem registrovaným jsou umožněny množstevní slevy až 15%.

Skladem
57 Kč
Kategorie: Krmný hmyz

Bzučivka zelená (Lucilia sericata) je svou velikostí moucha středního vzrůstu.

Její velikost se pohybuje zhruba kolem 7-8 mm.

Kelímek je s živnou směsí pro larvy much a k jejich vývoji ho stačí nechat v pokojové teplotě kolem 23°C (čím vyšší teplota, tím rychlejší vývoj).

Pro rychlejší zakuklení larev nebo pro čerstvou násadu je doporučena zvýšená teplota nejlépe kolem 27°C (vývoj potom trvá zhruba 7-14 dní), ale pokojová teplota kolem 23°C je dostačující.

Čím nižší teplota, tím delší čas vývoje much.

NELEKEJTE SE: V důsledku vyzrávání živné směsi často dochází k nepříjemnému zápachu, který zhruba po čtrnácti dnech vymizí.

Dá se krmit i larvami samotnými.

Těmito středními mouchami se krmí buď nymfy v L4.. L5 větších kudlanek např. rodu Deroplatys, Stagmatoptera, Hierodula a další velké druhy.

Nebo již větší nymfy v L6 až L7 středně velkých kudlanek rodu Sphodromantis, Popa suprca crassa a jiné mnohé další.

Či dospělé kudlanky různých menších druhů.. samečci kudlanek rodu Hymenopus coronatus nebo i kudlanky rodu Haania, Acromantis, Creobroter a mnohé jiné dospělé malinké kudlanky.

Snad všechny kudlanky přímo milují lov much.. pozorovat tento lov je super zábava.

Některé druhy kudlanek loví pouze různé mouchy a tudíž je to jediná alternativa krmného hmyzu pro ně.

K tomuto krmnému hmyzu je nejlepší používat krmnou sadu, kterou máme v nabídce nebo alespoň zkumavku k odchytu much, které jsou ještě malátné z chladničky. Také je možné je pokropit rozprašovačem, což jim po nějakou dobu znemožní létání.

Larvy mají od nás již živný substrát, jsou chovány v kelímku a není je třeba nikterak dokrmovat.

Je nutné udržovat zvýšenou vlhkost a to i u kukel.. kdy hlídáme, aby se nezačala tvořit plíseň. V takovém případě se musí směs.. či její kontaminovaná část.. bez prodlení odstranit. Kelímek pak případně vymýt a vydenzifikovat, pokud se směs znehodnotila celá a musí se použít nová (krmnou směs máme v nabídce). Vlhkost se udržuje např. pomocí rozprašovače (také máme v nabídce).

Chceme-li larvy nebo kukly déle uchovávat, doporučujeme je umístit do chladničky. Stejně tak i dospělé mouchy.

Dospělé mouchy je dobré přikrmovat slabým roztokem sirupu nebo medu (déle pak vydrží), kdy lehce promáčkneme netkanou textilii (kterou je kelímek přikrytý) a trochu roztoku do ní nalijeme.

V případě uchovávání kelímku v chladničce, před krmením mouchy zhruba na půl hodiny vyndáme do pokojové teploty, necháme je přibližně zase půl hodiny nakrmit a poté je vrátíme zpět do chladničky.

Mouchy jsou výborná alternativa v případě, že kudlanky odmítají jiný krmný hmyz.

Všem registrovaným jsou umožněny množstevní slevy až 15%.

Zpět do obchodu