Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Střední mouchy

Středně velké mouchy (larvy/kukly).

Bzučivka zelená (Lucilia sericata).

Krabička bez živné směsi.

9-10 gramů larev (kukly mají okolo 6 gramů).

Všem registrovaným jsou umožněny množstevní slevy až 15%.

Skladem
37 Kč
Kategorie: Krmný hmyz

Bzučivka zelená (Lucilia sericata) je svou velikostí moucha středního vzrůstu.

Její velikost se pohybuje zhruba kolem 7-8 mm.

V krabičce je 9-10 gramů larev nebo okolo 6 gramů kukel.

Těmito středními mouchami se krmí buď nymfy v L4.. L5 větších kudlanek např. rodu Deroplatys, Stagmatoptera, Hierodula a další velké druhy.

Nebo již větší nymfy v L6 až L7 středně velkých kudlanek rodu Sphodromantis, Popa suprca crassa a jiné mnohé další.

Či dospělé kudlanky různých menších druhů.. samečci kudlanek rodu Hymenopus coronatus nebo i kudlanky rodu Haania, Acromantis, Creobroter a mnohé jiné dospělé malinké kudlanky.

Snad všechny kudlanky přímo milují lov much.. pozorovat tento lov je super zábava.

Některé druhy kudlanek loví pouze různé mouchy a tudíž je to jediná alternativa krmného hmyzu pro ně.

K tomuto krmnému hmyzu je nejlepší používat krmnou sadu, kterou máme v nabídce nebo alespoň zkumavku k odchytu much, které jsou ještě malátné z chladničky. Také je možné je pokropit rozprašovačem, což jim po nějakou dobu znemožní létání.

Pro rychlejší zakuklení larev nebo pro čerstvou násadu je doporučena zvýšená teplota nejlépe kolem 27°C, ale pokojová kolem 23°C je dostačující.

Čím nižší teplota, tím delší čas vývoje much.

Larvy nebo kukly doporučujeme uchovávat v chladničce. Stejně tak i dospělé mouchy.

Samotné larvy v případě uchovávání v chladničce krmíme zhruba jednou za měsíc například drcenými ovesnými vločkami namočenými v mléce či sušeným mlékem.. důležité je, aby krmení obsahovalo živočišnou složku (může být i živočišné krmivo pro rybičky).

Potřebujete-li, aby se vám z larvy stala kukla, nechte potřebné množství larev v pokojové teplotě a ony se z nich po čase (přibližně za pět dní.. dle teploty) stanou kukly, které stačí umístit do chovné nádoby či terária ke kudlance, kde po krátkém čase, zhruba za týden (odvislé od teploty) vylétne z kukly moucha, a tu si kudlanka již sama uloví. Celkový vývoj, od larev po poslední stádium (mouchu), trvá 7-14 dní.. v závislosti na teplotě.

Je nutné udržovat zvýšenou vlhkost a to i u kukel.. kdy hlídáme, aby se nezačala tvořit plíseň. V takovém případě se musí směs bez prodlení vyměnit a kelímek vymýt a vydenzifikovat. Vlhkost se udržuje např. pomocí rozprašovače (máme v nabídce).

Dá se krmit i larvami samotnými.

Dospělé mouchy je dobré přikrmovat namočeným ubrouskem ve slabém roztoku sirupu nebo medu či namočeným ubrouskem v mléce (déle pak vydrží).

Sypkou krmnou směs můžete koupit na našem e-shopu.

Před krmením much, je zhruba na půl hodiny vyndáme z chladničky do pokojové teploty, necháme je přibližně zase půl hodiny nakrmit a poté je vrátíme zpět do chladničky.

Mouchy jsou výborná alternativa v případě, že kudlanky odmítají jiný krmný hmyz.

Všem registrovaným jsou umožněny množstevní slevy až 15%.

Zpět do obchodu