Velké mouchy
Velké mouchy (larvy/kukly).
Masařky (Sarcophaga carnaria).
Krabička bez živné směsi.
12-13 gramů larev (kukly mají okolo 8 gramů).
Všem registrovaným jsou umožněny množstevní slevy až 15%.
Kategorie: | Krmný hmyz |
---|
Masařky (Sarcophaga carnaria) jsou svou velikostí mouchy velkého vzrůstu.
Dorůstají až do velikosti kolem 1 cm.
Těmito velkými mouchami se krmí zpravidla dospělé kudlanky.
Nebo již větší nymfy od L6 až L7 větších druhů kudlanek např. rodu Deroplatys, Stagmatoptera, Hierodula a další velké druhy.
Či ještě větší nymfy pre-subadultní až subadultní ( alespoň v L7 až L8) středně velkých kudlanek rodu Sphodromantis, Popa suprca crassa a jiné mnohé další.
Snad všechny kudlanky přímo milují lov much.. pozorovat tento lov je super zábava.
Některé druhy kudlanek loví pouze různé mouchy a tudíž je to jediná alternativa krmného hmyzu pro ně.
K tomuto krmnému hmyzu je nejlepší používat krmnou sadu, kterou máme v nabídce nebo alespoň zkumavku k odchytu much, které jsou ještě malátné z chladničky. Také je možné je pokropit rozprašovačem, což jim po nějakou dobu znemožní létání.
Pro rychlejší zakuklení larev nebo pro čerstvou násadu je doporučena zvýšená teplota nejlépe kolem 27°C, ale pokojová kolem 23°C je dostačující. Celkový vývoj, od larev po poslední stádium (mouchu), trvá 7-14 dní.. v závislosti na teplotě.
Čím nižší teplota, tím delší čas vývoje masařek.
Larvy nebo kukly doporučujeme uchovávat v chladničce. Stejně tak i dospělé mouchy.
Samotné larvy v případě uchovávání v chladničce krmíme zhruba jednou za měsíc například drcenými ovesnými vločkami namočenými v mléce či sušeným mlékem.. důležité je, aby krmení obsahovalo živočišnou složku (může být i živočišné krmivo pro rybičky).
Potřebujete-li, aby se vám z larvy stala kukla, nechte potřebné množství larev v pokojové teplotě a ony se z nich po čase (přibližně za pět dní.. dle teploty) stanou kukly, které stačí umístit do chovné nádoby či terária ke kudlance, kde po krátkém čase, zhruba za týden (odvislé od teploty), vylétne z kukly masařka, a tu si kudlanka již sama uloví.
Je nutné udržovat zvýšenou vlhkost a to i u kukel.. kdy hlídáme, aby se nezačala tvořit plíseň. V takovém případě se musí směs bez prodlení vyměnit a kelímek vymýt a vydenzifikovat. Vlhkost se udržuje např. pomocí rozprašovače (máme v nabídce).
Dá se krmit i larvami samotnými.
Dospělé masařky je dobré přikrmovat namočeným ubrouskem ve slabém roztoku sirupu nebo medu či namočeným ubrouskem v mléce (déle pak vydrží).
Sypkou krmnou směs můžete koupit na našem e-shopu.
Před krmením masařky zhruba na půl hodiny vyndáme z chladničky do pokojové teploty, necháme je přibližně zase půl hodiny nakrmit a poté je vrátíme zpět do chladničky.
Masařky jsou výbornou alternativou v případě, že kudlanky odmítají jiný krmný hmyz.
Všem registrovaným jsou umožněny množstevní slevy až 15%.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.