Mouchy ve velkém
Střední nebo velké mouchy ve větším množství.. a za výhodné ceny.
Možnost výběru ze dvou množstevních variant:
0,5 litru
1 litr
Kategorie: | Krmný hmyz |
---|
Zde nabízíme možnost odběru většího množství larev středních a velkých much.. tedy Bzučivek a Masařek.
Vycházíme tímto vstříc všem těm z vás, kteří potřebují větší množství larev pro své chovance.. kterými mohou být různí plazy, ještěrky i malí savci, ale také ryby či ptáci a veškerá domácí drůbež... a samozřejmě různé druhy hmyzích mazlíčků.
V nabídce ve dvou velikostních variantách: stření a velké.
A z výběru dvou množstevních možností: 0,5 litru nebo 1 litr.
Střední.. Bzučivka zelená (Lucilia sericata) je svou velikostí moucha středního vzrůstu.
Její velikost se pohybuje zhruba kolem 7-8 mm.
Velké.. Masařky (Sarcophaga carnaria) jsou svou velikostí mouchy velkého vzrůstu.
Dorůstají až do velikosti kolem 1 cm.
Běžně se krmí samotnými larvami, lze ale použít kukly nebo mouchy.. záleží na potřebách chovanců či chovatelů.
Je-li to žádoucí, tak pro rychlejší zakuklení larev nebo pro čerstvou násadu much je doporučena zvýšená teplota nejlépe kolem 27°C, ale pokojová kolem 23°C je dostačující. Celkový vývoj, od larev po poslední stádium (mouchu), trvá 7-14 dní.. v závislosti na teplotě.
Čím nižší teplota, tím delší čas vývoje.
Larvy nebo kukly doporučujeme uchovávat v chladničce. Stejně tak i dospělé mouchy.
Samotné larvy v případě uchovávání v chladničce krmíme zhruba jednou za měsíc.. důležité je, aby krmení obsahovalo živočišnou složku.. sypkou krmnou směs s živočišnou složkou můžete koupit na našem e-shopu.
Další možností je prosypat larvy jedním dílem suché krmné směsi s živočišnou složkou a přidat tři díly čistých pilin.. nebo jemně nadrcených obilných vloček. Takto vše společně uložit v chladničce a v co nejnižší vrstvě rozprostřít.. ideálně do třech centimetrů maximálně.. podchlazené larvy budou postupně.. avšak zpomaleně.. směs konzumovat.
Potřebujete-li, aby se vám z larvy stala kukla, nechte potřebné množství larev v pokojové teplotě a ony se z nich po čase (přibližně za pět dní.. dle teploty) stanou kukly, které stačí umístit do chovné nádoby či terária.. například ke kudlance.. kde po krátkém čase, zhruba za týden (je odvislé od teploty), vylétne z kukly moucha.. a tu si kudlanka již může sama ulovit.
Dospělé mouchy je dobré přikrmovat namočeným ubrouskem ve slabém roztoku sirupu nebo medu či namočeným ubrouskem v mléce a sypkou krmnou směsí s živočišnou složkou (déle pak vydrží).
Před krmením mouchy zhruba na půl hodiny vyndáme z chladničky do pokojové teploty, necháme je přibližně zase půl hodiny nakrmit a poté je můžeme vrátit zpět do chladničky.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.