Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Malé octomilky

Malé octomilky Drosophila melanogaster.

V kelímku s krmnou směsí.

Pro zaregistrované množstevní slevy až 15%!

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
59 Kč
Kategorie: Krmný hmyz
Položka byla vyprodána…

Malé octomilky Drosophila melanogaster je forma malých nelétavých octomilek.

Tyto malé octomilky dorůstají pouze kolem 1,5 mm (zhruba + - 0,5 mm).. záleží na teplotě ve které se vyvíjejí.

Těmito ,,malými" octomilkami se krmí buď nymfy v L1 středních kudlanek např. rodu Sphodromantis, Popa suprca crassa a jiné mnohé další.

Nebo nymfy různých nejmenších kudlanek až teprve od velikosti L3.. L4, klidně až do L5 rodu Haania nebo Acromantis či jiných nymf malinkých druhů kudlanek.

Některé druhy kudlanek loví pouze různé mouchy a tudíž je to jediná alternativa krmného hmyzu pro ně (různé druhy much).

Octomilkami krmíme kudlanky vcelku často, jelikož nejsou tou nejvýživnější alternativou (stejně jako různé mouchy), ale zato jsou naprosto bezpečné a kudlankám neublíží.

Při společném chovu nymf kudlanek je potřeba, aby nymfy měly stále k dispozici dostatečné množství octomilek a nedocházelo mezi nimi k vzájemnému napadání se.

K tomuto krmnému hmyzu je nejlepší používat krmnou sadu, kterou máme v nabídce.

Pro rychlejší zakuklení larev nebo pro čerstvou násadu je doporučena zvýšená teplota alespoň pokojová.. kolem 23°C.

V případě čerstvé násady je možné ,,sklepat" (použít) až polovinu octomilek. Druhou polovinu je nutné ponechat, aby se mohli octomilky rozmnožit.

V případě potřeby uchování octomilek po delší dobu, doporučujeme kelímek umístit do chladničky.

Larvy mají od nás již živný substrát, jsou chovány v kelímku a není je třeba nikterak dokrmovat.

Je nutné udržovat zvýšenou vlhkost a to i u kukel.. kdy hlídáme, aby se nezačala tvořit plíseň. V takovém případě se musí směs.. či její kontaminovaná část.. bez prodlení odstranit. Kelímek pak případně vymýt a vydenzifikovat, pokud se směs znehodnotila celá a musí se použít nová. Vlhkost se udržuje např. pomocí rozprašovače (také máme v nabídce).

Pro zaregistrované množstevní slevy až 15%!

 

 

Zpět do obchodu