Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia streptophylla

Pacibulkovitý druh, který v budoucnu (až vyroste) bude středně velké velikosti kolem 10 -15 cm, maximálně až k 20 cm. Ale také se mohou vyskytovat i o něco větší formy.

Je to spíše široká než vysoká rostlina a patří mezi méně náročné. Je tedy vhodná i pro začínající pěstitele, kteří chtějí mít výjimečnou a raritní rostlinu.

Široké listy podtočené pod rostlinu z ní dělají jednu z nejnádhernějších. Řadí se mezi výjimečné rostliny.

Velmi příjemná na dotyk připomínající semiš. Její širší listy jsou totiž pokryty ,,ochlupením" (trichomy).

Pro registrované až 15% množstevní slevy.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
550 Kč –54 % 250 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…
Tillandsia streptophylla
Novinka Tip
550 Kč –54 %

Tillandsia streptophylla je epifytní rostlina, která žije v korunách stromů tropické a subtropické Ameriky. Její domovina je hlavně na Jamajce, Mexiku, Hondurasu a v Guatemale. Díky takto rozšířenému prostoru se vyskytuje ve vícero formách.

Je to velmi výjimečná a raritní rostlina, která se svou nenáročností hodí i pro začínající pěstitele.

Květenství se podobá rozvětvenému klasu a má šedozelenou barvu, ve spodní části je načervenalý. Květy mají trubkovitý tvar, jsou světle fialové a postupně vykvétající.

Jakožto každá epifytní rostlina, vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. I tato rostlina se může pěstovat od jara do podzimu ve venkovních prostorech, ale pozor na přímém slunci může dojít k jejich popálení. Nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné. V letním období růstu můžeme říct, že je to vlhkomilná rostlina a v zimním období klidu se jedná o rostlinu suchomilnou.. vždy je potřeba dát pozor na dlouhodobé přemokření.. a to i v létě!

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Zpět do obchodu