Tillandsia pruinosa f. Guatemala

Epifytní rostlina ,,miniaturního" zakrslého vzrůstu s rozevlátými listy a hrubými šupinkami.

Díky trichomům je až mile příjemná na dotyk a nádherně purpurově zbarvená.

Dorůstá maximálně do 10 cm.

Řadíme ji mezi méně náročné na pěstování.

Množstevní slevy.

Skladem
153 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Tillandsia pruinosa f. Guatemala
Tip

Tillandsia pruinosa f. Guatemala je hodně minimalistického, až zakrslého vzrůstu s rozevlátými listy a hrubými šupinkami (trichomy).

Moc příjemná na dotyk a je nádherné purpurově červené barvy.

Dorůstá zhruba pouze do 10 cm.

Hodí se do miniaturních chovných nádob a terárií.

Pochází ze střední Ameriky ze země Guatemala.

Řadí se mezi méně náročný druh a hodí se výborně i pro začínající pěstitele.

Roste nejčastěji ve vlhkých a stinných oblastech. Tato roste na slunných místech, kde se zbarvila do tmavě fialova a zpomalil se její růst.

Jako každá epifytní rostlina, vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. Samozřejmě se může pěstovat od jara do podzimu ve venkovních prostorech, nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit tavnou pistolí. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo vychladnout na únosnou mez, poté do tavné hmoty rostlinu vložíme (opatrně vmáčkneme) a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení