Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Gelové lepidlo na epifytní rostliny

Gelové nestékavé a vysoce kvalitní kontaktní lepidlo v tubě na epifytní rostliny.

Používá se na přichycení epifytních rostlin, Tillandsia apod.

Nepoškozuje rostliny, zůstává elastické (více v popisu).

Pro zaregistrované jsou množstevní slevy až 15%.

Skladem
235 Kč –11 % 208 Kč
Kategorie: Pomůcky k chovu
Množství: 46 gramů
Novinka Tip
235 Kč –11 %

ČTĚTE POZORNĚ NÁVOD K POUŽITÍ A DODRŽUJTE BEZPEČNOSTNÍ POKYNY PŘI PRÁCI S LEPIDLEM!

Speciální vysoce kvalitní gelové nestékavé kontaktní lepidlo v praktické tubě, kterým lze připevnit (přilepit) epifytní rostliny, Tillandsia apod. a přitom je žádným způsobem nepoškodí. Dále je vhodné zejména pro lepení dřeva, dřevotřísky, plastů, keramiky, porcelánu, skla, kovů, kůže, filcu, korku, textilu, gumy, pěnových materiálů aj.

Lepidlo není vhodné pro lepení PP, PE, pěnového polystyrénu a měkčeného PVC.

Má vysokou odolnost vůči vodě a teplotám -40°C až +70°C. Lepený spoj zůstává elastický a vyrovnává vnitřní napětí.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře.

Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné vhodné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout přibližně 10 - 25 minut (záleží na okolní teplotě), kdy všechno rozpouštědlo musí být odpařené. Poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne nebo do té doby, aby rostlina v lepidle již pevně držela. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem apod. Lepidlo pak zůstává celou dobu stále pružné a nebrání tak rostlině v růstu po celou dobu jejího života.

Pro zaregistrované jsou množstevní slevy až 15%.

Zpět do obchodu