Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Kudlanka Hierodula trimacula

Kudlanka druhu, který u nás jen tak nikdo nemá.. a vy tak můžete být mezi prvními!

Absolutně nová genetika původem z Ománu.

Samičky jsou středního.. mírně většího vzrůstu a dorůstají někdy až k 9 cm.. samečci pak zhruba kolem 7 cm.

Jde o kudlanky, které jsou jedny z nejsnáze chovatelných.. velmi vhodné tedy i pro začínající chovatele.

Kudlanky byly rychle vyprodány, ale snažíme se je pro vás co nejdříve doplnit.

Od L4 jsou páry a tria za výhodnější ceny.

Trio = 1x samice + 2x samec

Všem zaregistrovaným poskytujeme množstevní slevy až 15%.

Počet svleků
Pohlaví / Pár / Trio
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na dotaz
420 Kč –9 % 380 Kč
Kategorie: Kudlanky
726b8004 4424 47ca b23d e7f04911419c
Akce Novinka
420 Kč –9 %

Kudlanka Hierodula trimacula (někdy také uváděna jako Sphodromantis trimacula) se vyskytuje v Iráku, Íránu, Saudské Arábii, Ománu a Jemenu. Naše genetika kudlanek pochází přímo z Ománu a není nám známo, že by tento druh kudlanek u nás někdo kdy choval!

Může mít vícero barevných variací.. od základní zelené a jejich odstínů.. přes žlutou, hnědou, až po batikovanou mramorovou... a všechny barvy mohou být v různých odstínech.

Tyto nenáročné kudlanky řadíme mezi takzvané základní druhy.. samičky jsou středního až mírně většího vzrůstu a dorůstají někdy až kolem 8-9 cm.. samečci pak okolo 6-7 cm. Některé zdroje uvádějí velikost samiček až k 10 cm... tak uvidíme.. nechme se překvapit ;)

Tento druh kudlanek se velmi jednoduše odchovává.. a je tedy velice vhodný i pro začínající chovatele.

Samičky mají zpravidla 9 svleků, vyjímečně pak 10, a jsou hezky baculaté. Samci mají o jeden svlek méně, tedy 8.. ale mohou si přidat o jeden svlek více, takže mohou mít potom počet svleků stejný. Samci jsou hubenější a dorůstají zhruba o 1 cm méně než samičky, někdy také dosahují i stejné délky jako samičky.

Patří mezi ty dravější kudlanky, které se nebojí ulovit často i stejně velkou kořist. Živíme je všemožnými druhy krmného hmyzu.. dle jejich velikosti. Nymfy ve velikosti L2-3 krmíme velkými octomilkami nebo mini švábíky Shelfordella tartara či mini cvrčky.. také jim zpestřujeme stravu nelétavými mouchami nebo středními mouchami (vše u nás najdete v nabídce ,,krmný hmyz"). Větší velikost těchto kudlanek pak zvládne logicky i větší kořist.. tedy malé šváby, malé cvrčky, švábi Blaptica dubia do 1 cm a velké mouchy. A poté střední až velké cvrčky, šváby, Blaptica dubna do 3 cm a nadále pro zpestření i velké mouchy. Mají rády i ovoce či zeleninu.. jen jim zkuste dát meloun.. a uvidíte jejich reakci ;)

Je podobná kudlankám rodu Sphodromantis.. i když je o něco málo větší.. a samičky jsou ještě trochu více baculaté.

Teplota jim stačí pokojová do 23°C, ale snesou i menší teplotu.. v noci může teplota klesat až k 18°C. Vlhkost je normální, tedy okolo 50%.. některé zdroje uvádějí 60-65%. Nevyžadují tedy žádné speciální podmínky a proto jsou velmi vhodné i pro začátečníky.

Tyto kudlanky lze jednotlivě chovat i volně v pokoji, na rostlinách či na proutěných výrobcích.

V nabídce také páry a tria za výhodnější ceny.

Pro registrované množstevní slevy až 15%.

 

 

Zpět do obchodu