Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia loliacea

Miniaturní druh Tillandsia, který vytváří trsy.

Lehce bíle ochmýřená trichomy.

Dorůstá pouze kolem 2 - 4 cm.

Není až tak náročná na pěstování.

Pro registrované množstevní slevy až 15%.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
300 Kč –16 % 250 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…
Tillandsia loliacea
300 Kč –16 %

Tillandsia loliacea je miniaturní epifytní druh, který utváří trsy a je lehce ochmýřená bílými trichomy.

V trsech jsou dvě až čtyři rostliny. Časem se trs zvětšuje.. jak rostlina dorůstá.

Květuschopná je již kolem 3 cm. Květy jsou nenápadné a žlutě zbarvené.

Původ těchto rostlin je Argentina, Paraguay, Brazílie a Bolívie.

V přírodě roste jak na stromech, tak i na skalách.

Dlouhodobé přímé sluneční paprsky mohou rostlinu nenávratně poškodit!

Jakožto každá epifytní rostlina, vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. I tato rostlina se může pěstovat od jara do podzimu ve venkovních prostorech, nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné. Obecně můžeme říct, že v letním období je to vlhkomilná rostlina a v zimním období klidu se jedná o rostlinu suchomilnou.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Všichni registrovaní mají množstevní slevy až 15%.

 

 

Zpět do obchodu