Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia ionantha var. ionantha

Epifytní rostlina malých rozměrů a různých odstínů zelené barvy s nádherným bělavostříbřitým ,,ochlupením" (trichomy).

Jedná se o běžný druh, vhodný i pro začínající pěstitele. Snadno se přizpůsobí většině podmínek.

Velmi příznivá cena.

Dorůstá maximálně do 10 cm.

Pro zaregistrované až 15% množstevní slevy.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
90 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…
Tillandsia ionantha var. ionantha
Tip

Tillandsia ionantha var. ionantha je epifytní a lehce ,,rozevřená" rostlina menšího vzrůstu, která je vhodná i do menších chovných nádob.

Dovezena je přímo ze Střední Ameriky.

Nenáročná rostlina, která je vhodná i pro začínající pěstitele.. odpustí začátečnické přehmaty. Snadno se přizpůsobí většině podmínek.

Kvetoucí již od 5 - 7 cm. Kvete růžovo fialově.

Tato epifytní rostlina vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. Při správném zacházení můžeme říct, že se jedná o nenáročnou rostlinu. Snáší dobře teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech, ale nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Pro zaregistrované až 15% množstevní slevy.

Zpět do obchodu