Neohodnoceno

Tillandsia ionantha var. ionantha

Epifytní rostlina malých rozměrů a všech odstínů zelené barvy s nádherným bělavostříbřitým ,,ochlupením" (trichomy).

Jedná se o běžný druh vhodný i pro začínající pěstitele.

Velmi příznivá cena.

Dorůstá maximálně k 10 cm.

Množstevní slevy.

Skladem
103 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny

Tillandsia ionanatha var. ionatha je epifytní rostlina menšího vzrůstu, která je vhodná i do menších chovných nádob.

Dovezena je přímo ze střední Ameriky.

Nenáročná rostlina, která je vhodná i pro začínající pěstitele.. odpustí začátečnické přehmaty.

Kvetoucí již od 5 - 7 cm.

Tato epifytní rostlina vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. Při správném zacházení můžeme říct, že se jedná o nenáročnou rostlinu. Snáší dobře teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech, ale nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit tavnou pistolí. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo vychladnout na únosnou mez, poté do tavné hmoty rostlinu vložíme (opatrně vmáčkneme) a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.