Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia seleriana

Pacibulkovitý mohutný druh s nádherně semišovým dotekem, což způsobují její ,,šupinky" trichomů.

Dorůstá až ke 30 cm a je mohutná i ve svém obvodu, kde může mít kolem 8-10 cm.

Pěstitelsky nenáročná, dává přednost stínu a je málo dostupná.

Množstevní slevy pro všechny registrované až 15%.

 

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
375 Kč –31 % 258 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…
Tillandsia seleriana
Novinka
375 Kč –31 %

Původ této nádherné a mohutné pacibulkovité epifytní rostliny je Mexiko a Guatemala.

Trochu se podobá o něco menší Tillandsii caput medusae, ale nemá tolik rozevláté listy. Je však stejně celá pokryta trichomy a tedy velmi příjemná na dotyk.. semišová.

Dorůstá ke 30 cm a v průměru má klidně úctyhodných 10 cm. Je rostoucí obvykle do sevřeného a jakoby kyjovitého tvaru.

V přírodě je často navštěvovaná mravenci a tak si vysloužila přezdívku ,,mravenčí rostlina". Má nádherné fialové květy.

Je to méně náročný druh a hodí se i pro začínající pěstitele. Dává přednost stínu, tedy pozor na přepálení od přímého slunce!

A jako každá epifytní rostlina, vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. Samozřejmě se může pěstovat od jara do podzimu ve venkovních prostorech, nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Množstevní slevy pro všechny registrované až 15%.

Zpět do obchodu