Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia tricolor var. melanocrater

Epifytní rostlina růžicovitého druhu střední až větší velikosti.

Dorůstá zhruba do 30 cm.

Tvrdé listy bez šupinek (trichomů).

Přizpůsobivý druh snadný pro pěstování.

Všem registrovaným množstevní slevy až 15%.

Skladem
143 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny

Tillandsia tricolor var. melanocrater je středního až většího vzrůstu.

Dorůstá přibližně do 30 cm.

Je to růžickovitý druh s listy bez šupinek (trichomů) a její původ je oblast od Mexika po Kostariku.

Patří mezi nejběžnější a nejrozšířenější druhy epifytních rostlin.

Má nádherné žluté květy s lehce purpurovým okvětím.

Přizpůsobivý druh, který roste dobře jak ve stinných a vlhkých podmínkách, tak na sluníčku. Na slunci se zbarvují poměrně výrazně do odstínů červené a fialové, zatímco v stínu zůstávají zelené.

Je dobré zejména přes zimu dopřát rostlinám pravidelnou zálivku.

Dobře snáší teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech a nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Zpět do obchodu