Tillandsia tricolor var. melanocrater

Epifytní rostlina růžicovitého druhu střední až větší velikosti.

Dorůstá zhruba do 30 cm.

Tvrdé listy bez šupinek (trichomů).

Přizpůsobivý druh snadný pro pěstování.

Množstevní slevy.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
143 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…

Tillandsia tricolor var. melanocrater je středního až většího vzrůstu.

Dorůstá přibližně do 30 cm.

Je to růžickovitý druh s listy bez šupinek (trichomů) a její původ je oblast od Mexika po Kostariku.

Patří mezi nejběžnější a nejrozšířenější druhy epifytních rostlin.

Má nádherné žluté květy s lehce purpurovým okvětím.

Přizpůsobivý druh, který roste dobře jak ve stinných a vlhkých podmínkách, tak na sluníčku. Na slunci se zbarvují poměrně výrazně do odstínů červené a fialové, zatímco v stínu zůstávají zelené.

Je dobré zejména přes zimu dopřát rostlinám pravidelnou zálivku.

Dobře snáší teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech a nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit tavnou pistolí. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo vychladnout na únosnou mez, poté do tavné hmoty rostlinu vložíme (opatrně vmáčkneme) a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení