Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Nelétavé mouchy domácí

Malé nelétavé mouchy domácí ,,CURLY WINGS".

Nelétavá Musca domestica.

V kelímku s krmnou směsí jsou larvy nebo kukly (někdy zčásti i ,,vyklubané" mouchy).

Takovouto alternativu nazýváme MUŠÍ FARMA.

Pro registrované množstevní slevy až 15%.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
67 Kč
Kategorie: Krmný hmyz
Položka byla vyprodána…

,,CURLY WINGS" (Musca domestica) je forma malých nelétavých much domácích.

Velikost much se pohybuje kolem 5 mm (zhruba + - 1 mm).

Těmito malými mouchami se krmí buď nymfy v L3 větších kudlanek např. rodu Deroplatys, Stagmatoptera, Hierodula a další velké druhy. Nebo již větší nymfy v L4 a L5 až L6 rodu Sphodromantis, Popa suprca crassa a jiné mnohé další. Či dospělé kudlanky různých nejmenších druhů.. rodu Haania nebo Acromantis a jiných dospělých malinkých kudlanek.

Snad všechny kudlanky přímo milují lov much.. pozorovat tento lov je super zábava.

Některé druhy kudlanek loví pouze různé mouchy a tudíž je to jediná alternativa krmného hmyzu pro ně.

K tomuto krmnému hmyzu je nejlepší používat krmnou sadu, kterou máme v nabídce.

Kelímek je s živnou směsí pro larvy much, a k jejich vývoji ho stačí nechat v pokojové teplotě kolem 23°C (čím vyšší teplota, tím rychlejší vývoj).

Pro rychlejší zakuklení larev nebo pro čerstvou násadu je doporučena zvýšená teplota nejlépe kolem 27°C (vývoj potom trvá zhruba 7-14 dní), ale pokojová teplota kolem 23°C je dostačující.

Čím nižší teplota, tím delší čas vývoje much.

NELEKEJTE SE uhynulých much.. tyto jedinci jsou ,,rodiči" (násada) larev či kukel nebo také již vyklubaných nových mušek a přirozeně uhynuly stářím. Také v důsledku vyzrávání živné směsi často dochází k nepříjemnému zápachu, který zhruba po čtrnácti dnech vymizí.

Dá se krmit i larvami samotnými.

Larvy mají od nás již živný substrát, jsou chovány v kelímku a není třeba je nikterak dokrmovat.

Je nutné udržovat zvýšenou vlhkost a to i u kukel.. kdy hlídáme, aby se nezačala tvořit plíseň. V takovém případě se musí směs.. či její kontaminovaná část.. bez prodlení odstranit. Kelímek pak případně vymýt a vydenzifikovat, pokud se směs znehodnotila celá a musí se použít nová (krmnou směs máme v nabídce). Vlhkost se udržuje např. pomocí rozprašovače (také máme v nabídce).

Chceme-li larvy nebo kukly uchovávat po delší dobu, doporučujeme umístit je do chladničky. Stejně tak i dospělé mouchy.

Dospělé mouchy je dobré přikrmovat slabým roztokem sirupu nebo medu (déle pak vydrží), kdy lehce promáčkneme netkanou textilii (kterou je kelímek přikrytý) a trochu roztoku do ní nalijeme.

V případě uchovávání kelímku v chladničce, před krmením mouchy zhruba na půl hodiny vyndáme do pokojové teploty, necháme je přibližně zase půl hodiny nakrmit a poté je vrátíme zpět do chladničky.

Téměř vždy se najde nějaká moucha, která opět nabyla schopnost létání.. někdy jich je i více. V takovém případě je dáme do lednice.. alespoň na hodinu.. aby se zpomalila jejich schopnost létání a pohybu vůbec. Lze je také pokropit rozprašovačem a pak nemohou chvíli létat. Nicméně kudlanky mají ze všeho nejraději létavý hmyz.. jak se píše výše. Velkou zábavou to je samozřejmě i pro ostatní chovance.. třeba chameleony a mnohé jiné.

Nelétavé mouchy jsou výbornou alternativou v případě, že kudlanky odmítají jiný krmný hmyz.

Pro registrované množstevní slevy až 15%.

Zpět do obchodu