Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia ionantha f. Fuego

Nádherně tmavě rumělkově vybarvená epifytní rostlina malých rozměrů s bělavostříbřitým ,,ochlupením" (trichomy).

Dovezena až z úpatí sopky Fuego na území Guatemaly ve střední Americe.

Nenáročná rostlina hodící se i pro začínající pěstitele.

Velikost kolem 5 cm.

Cenově velmi dostupná.

Množstevní slevy pro zaregistrované až 15%.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
98 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…

Tillandsia ionantha f. Fuego je epifytní rostlina menšího vzrůstu, vhodná tedy i do menších chovných nádob. Někdy se stává, že rumělková barva není až tak výrazná, ale na slunci se rostliny mají tendenci takto zbarvovat. Pozor však na dlouhodobé přímé sluneční záření, které by mohlo rostliny trvale poškodit.

Dovezena je přímo ze střední Ameriky z naleziště u sopky Fuego na území Guatemaly.

Nenáročná rostlina hodící se i pro začínající pěstitele, kterým toho hodně odpustí.

Kvetoucí již od 3 - 4 cm a má růžovofialové květy.

Tato epifytní rostlina vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. Při správném zacházení můžeme říct, že se jedná o nenáročnou rostlinu. Snáší dobře teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech, ale nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Zpět do obchodu