Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia fasciculata

Epifytní růžicovitá rostlina spíše středního než většího vzrůstu.

Dorůstá standardně maximálně do 30 cm.

Tvrdé listy se šupinkami (trichomy).

Světlomilná rostlina s tolerancí k suchu předznamenává snadnou pěstitelnost a je tedy velmi vhodná i pro začínající pěstitele.

Všem zaregistrovaným množstevní slávy až 15%.

Skladem
150 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Tillandsia fasciculata
Novinka

Tillandsia fasciculata je růžicovitý, tvrdolistý druh se šupinkami (trichomy) hlavně na vnější straně listů. Je to rozšířený druh od jihu USA, až po Venezuelu. Díky tomuto poměrně rozsáhlému areálu výskytu jde o značně variabilní druh, zejména co se týče délky a šířky listů a také celkové velikosti růžice. Je známo několik variet, jež se odlišují i vzhledem a i v květenství.

Námi nabízené variety pochází z Guatemaly.

Dobře snáší světlá až polostinná stanovistě. Má velkou toleranci k suchu. Na nedostatek vláhy reaguje ,,krabacením" listů.

Pěstitelsky jde o snadný druh, který je zřejmě nejrozšířenější a nejznámější formou.

Je dobré zejména přes zimu dopřát rostlinám pravidelnou zálivku.

Dobře snáší teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech a nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Zpět do obchodu