Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia brachycaulos

Středně velká epifytní rostlina s růžicovitými listy.

Dorůstající kolem 15 cm.

Nenáročná na pěstování.

Pro registrované množstevní slevy až 15%.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
135 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…
Tillandsia brachycaulos
Tip

Tillandsia brachycaulos je středně velká rostlina růžicovitého tvaru a na vnější straně je lehounce stříbřitá díky trichomům.

Její původ výskytu je od Mexika, Střední Ameriku, až po Venezuelu. Tento druh byl dovezen přímo z Guatemaly.

Tato forma dorůstá okolo 15 cm.

Rostlina je poměrně odolná k přísušku.

Pěstitelsky se jedná o nenáročný druh.

Vyžaduje pravidelnou zálivku, samozřejmě pouze z rozprašovače. Snáší dobře teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech, ale nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice). Ovšem nejlepší je voda dešťová.

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Zpět do obchodu