Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia albida

Středně velká epifytní rostlina stonkovitého vzrůstu.

Dorůstá kolem 15 - 20 cm.

Velmi odolná rostlina, hodící se i pro začínající pěstitele!

Střídmě posetá bílými trichomy.

Všem registrovaným až 15% množstevní slevy.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
230 Kč –23 % 175 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…
Tillandsia albida
Novinka Tip
230 Kč –23 %

Tillandsia albida je endemická rostlina Mexika. Je to světle zelená vzdušná rostlina, která snáší suché podmínky.

Je střídmě posetá bílými trichomy. Květy jsou světle krémové barvy.

Má ráda jasné světlo a teplé počasí. Opravdu odolná rostlina určená nejen začínajícím pěstitelům.. ale i těm, kteří mají nemnoho času.

Dorůstá kolem 15 - 20 cm a je stonkovitého vzrůstu s mnoha novými oddénky.

Je vhodná například do sušších terárií a jak jsme již psali, výborně se hodí i pro začínající pěstitele.

Jako každá epifytní rostlina, vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. Samozřejmě se může pěstovat od jara do podzimu ve venkovních prostorech, nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Registrovaným až 15% množstevní slevy.

Zpět do obchodu