Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Kudlanka Tarachodula pantherina

Vcelku malá a velmi neobvyklá kudlanka a to jak s jejíma tyrkysovýma očima, tak svým neobvyklým vzezřením s ještě neobvyklejším názvem.

Tyto kudlanky se v přírodě maskují na větvích a tu také potřebují mít i v ubikaci (více v popisu). Proto je ke každé kudlance od nás dodána malá větvička.

Kudlanky byly rychle vyprodány, ale snažíme se je pro vás co nejdříve doplnit.

Jsou to kudlanky nenáročné jak na prostor, tak i na chov.. a tedy jsou vhodné i pro začínající chovatele.

Počet svleků
Pohlaví / Pár / Trio
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na dotaz
1.800 Kč –5 % 1.700 Kč
Kategorie: Kudlanky
01855541 842B 4CCA 9DC7 60A639C000B7
Novinka
1.800 Kč –5 %

Domovinou těchto nádherných kudlanek s tyrkysovýma očima se zvláštním ,,zjevem" a neobvyklým jménem Tarachodula pantherina je Etiopie, Kenia a Somálsko.

Samička má 9 svleků a sameček o jeden méně, tedy 8.. a vyjímečně si sameček může jeden svlek přidat.

Jejich velikost je u samic v dospělosti kolem 4 - 5 cm a u samců asi 3,5 - 4 cm.

Jelikož je jejich domovinou Afrika, tak teplota je pro ně dostačující v rozmezí od 18 °C až po 30°C.. myšleno samozřejmě v mezích den a noc. Patří svým druhem mezi jedny z nejchladnějších kudlanek, které lze chovatVlhkost přes den udržujeme přibližně mezi 50 - 60% a v noci se může zvýšit pomocí rozprašovače, ale pozor na překoření a následný možný vznik plísní. Je důležité, aby byla jejich ubikace dobře větraná!

Krmíme je živým hmyzem o velikosti zhruba jako polovina kudlanky (kterou chováte). Tyto kudlanky jsou velmi ,,nenasytní" a mají skvělou a zvídavou povahu, proto se výborně hodí i pro začínající chovatele, kteří tak získají nejen hodně zvláštní druh kudlanek, který jen tak nikdo nemá, ale i malého ,,kamaráda neposedu"... se schopností se dobře maskovat.

Vše potřebné k jejímu chovu najdete u nás v nabídce.

Spolu s kudlankou obdržíte od nás i malou větvičku, kterou je vhodné umístit na stěnu (bok) ubikace, aby měla kudlanka dostatečný a hlavně bezpečný prostor (další informace najdete v sekci ,,více").

Zpět do obchodu