Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Kudlanka Sphodromantis sp.

A je to tu.. opět nenáročný druh kudlanek.. který je velmi vhodný i pro začínající chovatele!

Tyto kudlanky dorůstají okolo 7-8 cm.. jde tedy o kudlanky středního vzrůstu.

Kudlanky byly rychle vyprodány, ale snažíme se je pro vás co nejdříve doplnit.

Od L4 jsou páry a tria za výhodnější ceny.

Trio = 1x samice + 2x samec

Pro registrované máme množstevní slevy až 15%.

Počet svleků
Pohlaví / Pár / Trio
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na dotaz
523 Kč
Kategorie: Kudlanky
Kudlanka Sphodromantis sp.
Akce Novinka

Tyto nenáročné kudlanky řadíme mezi takzvané základní druhy.. samičky jsou středního vzrůstu a dorůstají kolem 7-8 cm.

Jejich původ se uvádí v Africe. Pravděpodobně může jít o kudlanky Sphodromantis viridis, avšak toto nemůžeme garantovat.

Samičky mají zpravidla 10 svleků, vyjímečně pak 11, a jsou hezky baculaté. Samci mají o jeden svlek méně, tedy 9, ale velmi často si samci přidávají o jeden svlek více, takže mají potom počet svleků stejný. Samci jsou hubenější a dorůstají zhruba o 1 cm méně než samičky, někdy dosahují i stejné délky jako samičky.

Patří mezi ty dravější kudlanky, které se nebojí ulovit často i stejně velkou kořist. Živíme je všemožnými druhy krmného hmyzu.. dle jejich velikosti. Nymfy ve velikosti L2-3 krmíme velkými octomilkami nebo mini švábíky Shelfordella tartara či mini cvrčky.. také jim zpestřujeme stravu nelétavými mouchami nebo středními mouchami (vše u nás najdete v nabídce ,,krmný hmyz"). Větší velikost těchto kudlanek pak zvládne logicky i větší kořist.. tedy malé šváby, malé cvrčky, švábi Blaptica dubia do 1 cm a velké mouchy. A poté střední až velké cvrčky, šváby, Blaptica dubna do 3 cm a nadále pro zpestření i velké mouchy. Mají rády i ovoce či zeleninu.. jen jim zkuste dát meloun.. a uvidíte jejich reakci ;)

Je podobná naší kudlance nábožné (Mantis religiosa) i když je o něco málo větší.. a samičky jsou více baculaté.

Jsou to různobarevné kudlanky od světle žluté, až po hnědé a také batikované.. a v této barevné variantě mohou mít i fialové oči. Ale jejich základní barva se uvádí zelená.

Teplota jim stačí pokojová do 23°C, ale snesou i menší teplotu. Vlhkost je normální, tedy okolo 50%. Nevyžadují tedy žádné speciální podmínky a proto jsou velmi vhodné i pro začátečníky.

Tyto kudlanky lze jednotlivě chovat i volně v pokoji, na rostlinách či na proutěných výrobcích.

V nabídce také páry a tria za výhodnější ceny.

Pro registrované množstevní slevy až 15%.

Zpět do obchodu