Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Kudlanka Gongylus gongylodes

Tak trochu plachá, avšak velmi krotká a mírná kudlanka středního až většího vzrůstu.

Samičky dorůstají 10 cm.. vyjímečně mají až k 11 cm a samečci zhruba k 9 cm.

Známá také jako kudlanka houslová (připomínající tělo houslí) či ,,houslový klíč".

Výjimečnost těchto kudlanek spočívá v tom, že mohou žít pospolu.. a to dokonce i ve skupinách!

Kudlanky byly rychle vyprodány, ale snažíme se je pro vás co nejdříve doplnit.

Všem registrovaným až 15% množstevní sleva.

Počet svleků
Pohlaví / Pár / Trio
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na dotaz
550 Kč –9 % 500 Kč
Kategorie: Kudlanky
00cef629 55d3 4688 916d 53104d244c9b
Novinka
550 Kč –9 %

Kudlanka Gongylus gongylodes má domov na jihu Indie a také na Srí Lance.

Samičky dorůstají někdy až k 11 cm a samečci k 9 cm. Jsou v různých barevných variantách.. a to od světle hnědé po tmavě hnědou. Tělo má připomínat suché listy.. což slouží jako kamufláž.

Jsou to kudlanky, které jsou především specializované na lov much. Nicméně je lze úspěšně krmit i šváby Shelfordella tartara, kterými určitě nepohrdnou.

A teď to nejlepší.. jelikož jsou tyto kudlanky málo agresivní, tak to je jeden z mála druhů kudlanek, které lze chovat společně.. i v párech nebo dokonce po skupinách i ve větších počtech! Tedy za předpokladu dostatku krmného hmyzu... jelikož za nějaký čas bez krmení, by i tento druh kudlanek na sebe zaútočil!

Pokud se rozhodnete tyto kudlanky v dospělosti množit, tak jejich teplota se musí udržovat vysoká.. měla by se pohybovat v mezích od 30°C až ke 40°C.. ideálně pak 35°C.. a vlhkost se udržuje nízká a to na 30% přes den. Noční pokles zhruba na 23°C.. nejníže až ke 20°C.. vlhkost se přes noc zvýší přibližně na 60% (jako v přírodě). Teplotu lze zvýšit například rozsvícením lampičky nad ubikací kudlanky, tedy žádná věda a tudíž se nemusí bát ani chovatelé začátečníci. Vše je u nás k dostání.

V případě, kdy máte tyto kudlanky pro radost, a množit je nebudete, tak se mohou chovat i při nižších teplotách kolem 25°C a nemají s tím žádný problém!

Před svleky se pak udržuje o něco vyšší vlhkost, a to až k 70%.

Tyto kudlanky neumí lézt po hladkých površích a je potřeba jim k tomu přizpůsobit ubikace.. umístit různé větývky nebo síťky na boky a samozřejmě jako u všech druhů kudlanek i na strop!

Nejvhodnější pro jejich chov jsou síťová insektária (viz. nabídka)!

Vše potřebné k jejímu chovu najdete u nás v nabídce.. včetně krmného hmyzu (různé druhy much, švábi atd.)...

Všem registrovaným až 15% množstevní sleva.

Zpět do obchodu