Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia ionantha var. rubra

Díky slunci je to nádherně růžově vybarvená epifytní rostlina spíše menších rozměrů s bělavostříbřitým ,,ochlupením" (trichomy), která má růžovo fialové květy.

Nenáročná rostlina, která se výborně hodí i pro začínající pěstitele.

Velikost kolem 5 - 7 cm.

Cenově velmi dostupná.. je to jeden z nejžádanějších druhů tillandsií.

Množstevní slevy pro zaregistrované až 15%.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
179 Kč –30 % 125 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…
Tillandsia ionantha var. rubra
Novinka Tip
179 Kč –30 %

Tillandsia ionantha var. rubra je epifytní rostlina menšího vzrůstu, vhodná tedy i do menších chovných nádob. Někdy se stává, že růžová barva není až tak výrazná, ale na slunci se rostliny mají tendenci takto zbarvovat.. někdy i více tmavěji. Pozor však na dlouhodobé přímé sluneční záření, které by mohlo rostliny trvale poškodit. Kvete již zhruba od 4 cm.. nádhernými trubkovitými růžovo fialovými květy.

Dovezena je přímo ze střední Ameriky.

Dorůstá vyjímečně až k 10 cm.. ale spíše méně.. kolem 7 cm.

Je to pěstitelsky nejjednodušší a tedy nenáročná rostlina, hodící se i pro začínající pěstitele, kterým toho opravdu hodně odpustí.. snadno se totiž přizpůsobí většině podmínek.

Tato epifytní rostlina vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. Při správném zacházení můžeme říct, že se jedná o nenáročnou rostlinu. Snáší dobře teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech, ale nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Množstevní slevy pro zaregistrované až 15%.

Zpět do obchodu