Tillandsia bulbosa

Pacibulkovitá středně velká epifytní rostlina s rozevlátými listy.

Dorůstající zhruba do 15 - 20 cm.

Náš oblíbený druh svým vzhledem.

Jednoduchý na pěstování.

Množstevní slevy.

Skladem
145 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Tillandsia bulbosa
Tip

Tillandsia bulbosa je náš oblíbený středně velký pacibulkovitý druh, typický svým rozevlátým vzhledem.

Její původ výskytu je od Mexika až po Venezuelu, což má za následek existenci více různých forem, od úplně jemných po obří s hrubými listy.

Tato forma dorůstá 15 - 20 cm.

Druh je spíše vlhkomilný, lépe roste na přistíněném stanovišti, špatně snáší poklesy teplot pod 10°C.

Pěstitelsky se jedná spíše o jednoduchý druh.

Vyžaduje pravidelnou zálivku, samozřejmě pouze z rozprašovače. Snáší dobře teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech, ale nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit tavnou pistolí. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo vychladnout na únosnou mez, poté do tavné hmoty rostlinu vložíme (opatrně vmáčkneme) a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení