Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia bulbosa

 

Pacibulkovitá středně velká epifytní rostlina s rozevlátými listy.

Dorůstající zhruba do 15 - 20 cm.

Náš oblíbený druh svým vzhledem.

Jednoduchá na pěstování.

Zaregistrovaným jsou poskytnuty množstevní slevy až 15%.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
200 Kč –22 % 155 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…
Tillandsia bulbosa
Tip
200 Kč –22 %

Tillandsia bulbosa je náš oblíbený středně velký pacibulkovitý druh, typický svým rozevlátým vzhledem.

Její původ výskytu je od Mexika až po Venezuelu, což má za následek existenci více různých forem, od úplně jemných po obří s hrubými listy.

Tato forma dorůstá 15 - 20 cm.

Druh je spíše vlhkomilný, lépe roste na přistíněném stanovišti, špatně snáší poklesy teplot pod 10°C.

Pěstitelsky se jedná spíše o jednoduchý druh.

Vyžaduje pravidelnou zálivku, samozřejmě pouze z rozprašovače. Snáší dobře teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech, ale nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ sekce OSVĚTLENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Zaregistrovaným jsou poskytnuty množstevní slevy až 15%.

Zpět do obchodu