Objednávky odesíláme ve všední dny v pondělí, úterý a středu. V případě objednání ve středu odpoledne a další zbylé dny v týdnu, budeme vaši objednávku expedovat z našeho e-shopu nejdříve v pondělí další týden, viz. sekce Důležité informace.

Tillandsia brachycaulos var. multiflora

Střední růžicovitá epifytní rostlina.

Dorůstá nejvíce do 15 - 20 cm.

Pěstitelsky snadný druh.

Množstevní slevy až 15% pro všechny registrované zákazníky.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
123 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny
Položka byla vyprodána…

Tillandsia brachycaulos var. multiflora je střední růžicovitá rostlina, která dorůstá maximálně 15 - 20 cm.

Původem pochází ze Střední Ameriky. Tyto rostliny jsou dovezeny přímo z Guatemaly.

Před kvetením a při něm se zbarvují listy uprostřed růžice do nádherné červené barvy, kontrastující se zbytkem její zelené barvy.

Listy má pokryté lehce trichomy, což působí jemně sametovým dojmem a je příjemná na dotyk.

Nejlépe je jí v polostínu.. na slunci ji hrozí popálení. Přes léto potřebuje poměrně vydatnou zálivku, samozřejmě pomocí rozprašovače.

Pěstuje se snadno, jedná se o nenáročnou rostlinu. Snáší dobře teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech, ale nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Zpět do obchodu