Tillandsia brachycaulos var. multiflora

Střední růžicovitá epifytní rostlina.

Dorůstá nejvíce do 15 - 20 cm.

Pěstitelsky snadný druh.

Množstevní slevy.

Skladem
143 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny

Tillandsia brachycaulos var. multiflora je střední růžicovitá rostlina, která dorůstá maximálně 15 - 20 cm.

Původem pochází ze Střední Ameriky.

Před kvetením a při něm se zbarvují listy uprostřed růžice do nádherné červené barvy, kontrastující se zbytkem její zelené barvy.

Listy má pokryté trichomy, což působí sametovým dojmem a je příjemná na dotyk.

Nejlépe je jí v polostínu.. na slunci ji hrozí popálení. Přes léto potřebuje poměrně vydatnou zálivku, samozřejmě pomocí rozprašovače.

Pěstuje se snadno, jedná se o nenáročnou rostlinu. Snáší dobře teplotní výkyvy, může se pěstovat od jara do podzimu i ve venkovních prostorech, ale nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit tavnou pistolí. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo vychladnout na únosnou mez, poté do tavné hmoty rostlinu vložíme (opatrně vmáčkneme) a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení