Tillandsia pruinosa f. Florida

Pacibulkovitý menší druh epifytní rostliny s rozevlátými listy a hrubými stříbřitými šupinkami.

Opět díky trichomům je velmi příjemná na dotyk.

Kvést může již od 5 cm a dorůstá něco málo přes 10 cm.

Méně náročný druh.

Množstevní slevy.

Skladem
158 Kč
Kategorie: Epifytní rostliny

Tillandsia pruinosa f. Florida je pacibulkovitá menší epifytní rostlina s rozevlátými listy a hrubými stříbřitými šupinkami (trichomy).

Je velmi příjemná na dotyk.

Její výskyt je poměrně rozsáhlý a to od jihu USA až po Brazílii. Roste nejčastěji ve vlhkých a stinných oblastech. Může se pěstovat i na slunných místech, kde se zbarví do tmavě fialova a zpomalí se její růst.

Původ této konkrétní rostliny je Florida, jak napovídá název.

Je to méně náročný druh a hodí se i pro začínající pěstitele.

A jako každá epifytní rostlina, vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. Samozřejmě se může pěstovat od jara do podzimu ve venkovních prostorech, nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.

Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).

Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.

Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit tavnou pistolí. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo vychladnout na únosnou mez, poté do tavné hmoty rostlinu vložíme (opatrně vmáčkneme) a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem.

Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení